Klub kaktusářů Milín

Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Milín

Náš spolek je nejmladším kaktusářským spolkem v ČR. Byl založen 23. února 2012 za podpory Obecního úřadu Milín pod názvem Klub kaktusářů Milín. Na konci roku 2016 jsme v souvislosti se změnami Občanského zákoníku přijali jméno Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Milín. V současnosti má jedenáct členů. Scházíme se každé třetí úterý v měsíci v 17:00 v budově Centra volného času v Milíně, ulice 11. května 385.

Milín leží ve Středočeském kraji, přibližně 7 km na jih od Příbrami. Má přibližně 2000 obyvatel. Milín je jedna z nejmenších obcí a měst, kde kaktusáři založili svůj spolek. Přesto však má kaktusaření v naší obci a v jejím okolí tradici.

Každoročně pořádáme výstavu v předsálí místního kina, v roce 2017 se koná již podeváté.
Daří se nám spolupráce se Základní školou v Milíně, kde vedeme kaktusářský kroužek pro děti.
Vždy v září pořádáme zájezd do Chrudimi na burzu kaktusů a ostatních sukulentních rostlin. Jedná se o největší akci tohoto druhu ve Střední Evropě. Zájezdu se samozřejmě mohou účastnit nejen členové spolku, ale i široká veřejnost.
Přibližně dvakrát za rok pořádáme přednášku s některým zkušeným pěstitelem a cestovatelem.

Naše poděkování patří Obecnímu úřadu v Milíně, který naši činnost podporuje a umožňuje nám šířit krásnou a užitečnou zálibu, jakou pěstování exotických rostlin nepochybně je.© Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Milín, 2012 - 2019